Instagram’a Yeni Konum Nasıl Eklenir

Instagram Üzerinden Yeni Konum Ekleme Nasıl Yapılıyor ? Dünyaca ünlü sosyal medya uygulaması Instagram, kendisi için geliştirilen konum paylaşma özelliğinin bazı aksayan yönleri bulunuyor. Bunlardan en önemlisi Instagram’a yeni konum ekleme konusunda yaşanan sıkıntılar.

Burada yaşanan sıkıntı eğer Instagram’a bulunduğunuz konumu eklemek isterseniz bunu Instagram üzerinden yapamamanız. Yeni konum eklemek için yapmanız gereken Facebook mobile uygulamasını açmak ve buradan yeni konum eklemek. Buradan ekleyeceğiniz yeni konum Instagram’da da görüntülenebilir ve yer bildirimi yapılabilir olacaktır.

Bahsettiğimiz yer bildirimi işlemi ve daha sonrasında yapılacak yeni konum girdisi hakkında yazımızın devamında detaylı olarak ve resimli olarak bir anlatım gerçekleştireceğiz. Önce biraz konum bilgisi kimler için neden önemli bundan bahsedelim.

Instagram’a Facebook Üzerinden Konum Eklemek instagramda-yeni-konum-nasıl-eklenir

Konum bilgisi sosyal medya uygulamalarında ve özellikle Instagram’da çok önemlidir. Çünkü Instagram’da paylaşılan fotoğrafların konumları daha sonra “bu fotoğrafı nerede çekmiştik” ya da paylaşmıştık” gibi sorulabilecek soruların cevabını vermektedir.

Daha da önemlisi konum bilgisi ticari hesaplar için ücretsiz reklam ve tanıtım görevi görmektedir. Bir arkadaşınızın gittiği ve konum bilgisini paylaştığı bir Instagram gönderisinde, o mekanın istemeden ya da isteyerek reklamı yapılmış olur. Bu reklamı sadece o kişiyi takip eden kişiler görse de bu yöntem başarılı sayılan bir tanıtım yöntemidir.

Ayrıca restoranlar, butikler ve benzeri dükkanlar için konum bilgisinin olması itibar göstergesi olarak da görülebiliyor. Bu nedenle eğer sizin de buna benzer bir işletmeniz varsa hemen konumunuzu eklemeyi ihmal etmeyin.