instagram giriş yapamıyorum

nstagram hesabına giriş yapamama sorununu çözmeden evvel, nedenini bulmak gerekmektedir. Sosyal medya uygulamaları arasında en sevilenlerden birisi olan İnstagram, 1 milyar kullanıcı içeren, 500 bin kişinin ayda en az bir kere girerek resim paylaştığı, kendisini sürekli olarak geliştiren bir yapıdır. Bu yoğunluk altında kullanıcılardan sık sık ” instagram giriş yapamıyorum ” şikayeti almaktadır.

Telefon Numarasının Değişmesi

Instagram’da yer alan telefon numarasının değişmesi, kayıtlı telefon numarasının yer almakta olduğu cihaz veya numaranın çalınması, hesaba girilememesine sebep olur. Bunun nedeni uygulama üzerinde iki faktörlü olan kimliğin doğrulanması özelliğidir. Bu durumda yardım sayfasından Instagram’a girememe nedeninizi belirten bir yazı, merkeze gönderilmelidir. Gelen cevapta yer alan kod bir dosya kağıdına yazılmalı, kodun kağıt ile birlikte resmi çekilmeli ve Instagram’da ki yetkililere gönderilmelidir. İşlem sonrasında yetkililer hesabı kurtarmak için kullanıcıya, bir bağlantı veya kullanıcı şifresi göndermektedir. Bu işlem 15 gün sürebilmektedir.

Şifrenin Unutulması, “500 Internal Server Error” Hata Kodu Kullanıcı şifresinin unutulması durumunda, şifre yenilenmesi amacı ile kullanıcı adı yazılarak, mail adresine şifrenin sıfırlanabilmesi için bağlantının gelmesini beklemek gerekmektedir. 15 ile 20 dakika arasında süren işlem sonucunda linke tıklanarak, şifre yenilenebilmektedir.

“500 Internal Server Error” hata kodunun Instagram’da alınması durumunda, hesaba giriş yapılamamaktadır. Bu kod hesabın kendisinden kaynaklanan bir sorundur ve kullanıcının yapabileceği bir şey bulunmamaktadır. Bir kaç saat ile 1 gün arasında sürebilen bu arıza sırasında, kullanıcının beklemekten başka bir şansı yoktur.

Hesabın Çalınması, İstek Dışında Dondurulması

Kullanıcı hesabının çalınması durumunda, yardım merkezine girilerek kişisel bilgiler ile birlikte durumu bildiren bir yazı yazılmalı ve yetkililerin dönüş yapması beklenmelidir. Çalınan hesaplar konusunda, yardım merkezi dışında yapılacak bir şey bulunmamaktadır.

Hesabı dondurulmuş olan kişiler, e-posta adreslerine bakarak hesaplarının neden dondurulduğunu öğrenmelidir. Dondurulma sebebi herhangi bir şikayet veya gönderi ile ilgili ise, açtırmak mümkün olmaktadır ancak toplum kurallarının ihlal edilmesi tarzında bir durum söz konusu ise hesap kaybedilmiş demektir. Instagram’da bulunan kuralların ihlal edilmesi, yöneticilere Instagram hesap dondurma yetkisini vermektedir.

Yukarıdaki verilen bilgiler dışında yaşadığınız Instagram hesabıma giremiyorum? sorunlarını aşağıda yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.